Przejdź do głównej zawartości

Miłość kariera i polityka

 

 

Katerina Tichonowa 2021
Portal Meduza za rosyjską  gazetą „Ważne historie”  i niemiecką Der Spiegiel” opowiada o podróżach
i  historii  uczucia Kateriny Tichonowej, córki Putina do jej  ukochanego pracującego w  Monachium. Putinównie w podróżach  towarzyszyło 10 ochroniarzy,  wynajmowano luksusowe samoloty i hotele itp. Cena jednorazowej wycieczki oscylowała koło miliona rubli, a ich liczba przekroczyła setkę.  Z ukochanym niekiedy odpoczywała i bawiła się (na koszt  podatników RF)  w europejskich kurortach.  A wszystko to z racji tęsknoty i głębokiej miłości do tancerza  Igora Zełenskiego. Tichonowa jest naczelnym dyrektorem, obracającego milionami z budżetu,  centrum badawczo-rozwojowego Innopraktika.  Na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu 2021 prezentowała realizowane tam  projekty badawcze.

I. Zełenski z żoną Janą
 Zełenski  ostatnio  (do  lutego b.r.)   pełnił funkcje dyrektora artystycznego w Bawarskim Państwowym Balecie w Monachium i jest ojcem urodzonej w styczniu 2019 r. córki Tichonowej, czyli wnuczki Putina.  Do tego od wielu lat   jest mężem Jany Sieriebriakowej,  ex baleriny teatru Maryjskiego i ojcem jej 3 dzieci. 

Miłość między Putinówną a Zełenskim nie od razu wybuchła. Znali się  od 2011 roku – Igor  w l. 2011- 2016 r. prowadził zespół baletowy w Moskiewskim Teatrze Muzycznym i drugi w Nowosybirsku, często widziano jak w  antraktach moskiewskich występów  zabawiał rozmową Tichonową. W 2013 r. Tichonowa, nie zrywając bliskiej znajomości z Zełenskim,  wyszła za mąż za syna kolegi Putina -- biznesmena Kiryłła Szamałowa. W posagu córki Putin podarował mu  3,8% akcji koncernu chemiczno-naftowego Sibur warte $380 mln, ściślej sprzedał mu je  za $100, a Timczenko dołożył 17% swoich udziałów. Z Kiryłłem Szamałowem Katerina rozwiodła się w 2018 r.  Przed rozwodem Szamałow sprzedał  miliarderowi Leonidowi Michelsonowi pakiet akcji  Siburu pozyskany od Timczenko.   

Igor Zełenski
 Rok  po rozwodzie z Szamałowem  Katerina urodziła Zełenskiemu córkę.  Tym razem szczęśliwy dziadek obiecał ukochanemu córki i zarazem ojcu wnuczki, zbudować całe centrum kultury w Sewastopolu z operą, baletem i muzeum.  Budowę  wpisano do  dziedzictwa kulturowego i strategicznych zadań na bieżącą kadencje prezydenta, wybrano ambitny nowoczesny projekt budynku  firmy austriackiej Coop Himmelbau, a Zełenskiemu obiecano funkcję naczelnego dyrektora. Historia nie ma na razie zakończenia. Po wybuchu wojny 14 lutego Zełenskiego  wyrzucono z posady w Monachium, ściślej sam zerwał kontrakt  przewidziany do 2024 r "ze względów osobistych". Katerina podpadła pod sankcje, co uniemożliwiło jej podróże do ukochanego,  opozycja  zarzuca jej korupcję. Posada w Sewastopolu na atakowanym przez Ukrainę Krymie też straciła na atrakcyjności. Jeszcze Niemcy mają pretensje, że ochrona Tichonowej działała nielegalnie.

 Tichonowa Szamałow
Jak zmieniło się nastawienie  w Niemczech, dobrze obrazuje historia Władimira Jurowskiego, 
muzycznego dyrektora Bawarskiej Państwowej  Opery i Teatru oraz dyrygenta orkiestry berlińskiego radio. Od roku Jurowski  planował i przygotowywał koncert dla filharmonii berlińskiej, obejmujący 2 utwory: koncert na wiolonczelę –Antona Rubinsztejna i dzieło  współczesnego kompozytora Dmitrija Smirnowa  Historia Rosji w czterech hymnach.  Występ uroczyście miał rozpoczynać Słowiański marsz  Czajkowskiego napisany z okazji wojny Rosji z Turcją, znany jako marsz serbsko-turecki. Marsz sławił  bohaterstwo Rosjan, dzielnych ochotników rosyjskich, zapowiadał tryumf  i prezentował  kawałki hymnu "Boże chroń cara".  Co robić? Po  24 lutego pozostało Jurowskiemu odszukać  nuty i partyturę   hymnu Jeszcze nie umarła Ukraina.  I tak zamiast  bojowego Słowiańskiego Marszu ku czci rosyjskiego oręża  orkiestra berlińska w Budapeszcie, Luksemburgu, Brukseli i  Dreźnie  odegrała hymn Ukrainy. Zełenskiego na stanowisku dyrektora artystycznego baletu w Monachium  zastąpił Francuz.   Ukochany Tichonowej postanowił anonimowo  poczekać w Monachium do wyjaśnienia sytuacji.

Komentarze